Strona głównaBlogJak bardzo drewniany jest Twój dom szkieletowy?

Jak bardzo drewniany jest Twój dom szkieletowy?

wtorek, 13 maja 2014

W 2006 roku wybudowaliśmy nasz pierwszy "dom drewniany". Ile tak na prawdę jest drewna w takim domu? Dom oparty jest jedynie na drewnianej konstrukcji z krajowego modrzewia (łac. larix) reszta to: styropian, wełna szklana, trochę pianki poliuretanowej, trochę wdmuchniętej celulozy. Patrząc na przekrój ściany to większość użytych materiałów nie ma nic wspólnego z drewnem a tym bardziej z domem drewnianym.

Postęp technologiczny przyspiesza w zastraszającym tempie, więc budowa drewnianych domów też powinna ewoluować. Patrząc na przekrój ściany standardowego "domu drewnianego" mamy: elewacja - styropian, izolacja pomiędzy konstrukcją - wełna, wykończenie wewnętrzne - płyta GK.

 

Jednak czasy się zmieniają i dziś mamy 2014 rok i powstaje pytanie: czy dom szkieletowy może być domem drewnianym a nie tylko opartym na konstrukcji drewnianej?

 

Przekrój naszej - nowoczesnej drewnianej ściany szkieletowej wygląda następująco: elewacja - płyta Steico Protect wykonana z włókien drzewnych - czyli drewno, izolacja pomiędzy konstrukcją - wełna drzewna Steico Flex lub Steico Zell - drewno, wykończenie wewnętrzne - płyta Fermacell gipsowo włóknowa (włókna drzewne).

 

 

Tak na prawdę poza tynkiem zewnętrznym oraz aktywną membraną na całym przekroju ściany mamy drewno w różnych postaciach i taki dom z czystym sumieniem możemy nazwać domem drewnianym pozbywając się cudzysłowia :)

perfect wood house - producent domów prefabrykowanych: domy prefabrykowane z gwarancją, oszczędne domy, tanie w utrzymaniu domy jednorodzinne