Strona głównaBlogEnergooszczędne budownictwo drewniane

Energooszczędne budownictwo drewniane

czwartek, 20 lutego 2014

Przepływ ciepła a budynki. Człowiek jest wrażliwy na zmiany temperatur. Wie, że wiatr ziębi a koc ogrzewa. Schronienie i okrywanie się skórami były pierwszymi sposobami utrzymania ciepła.

W tak obszernym i skomplikowanym układzie, jakim jest dom drewniany, trudno jest w sposób naukowy badać ciepło. Straty i zyski ciepła stanową nieuchwytny, zmienny i wzajemnie uzależniony system zjawisk. W miarę jak naukowcy, konstruktorzy, architekci i przedsiębiorcy budowlani zdobywają coraz rozleglejszą wiedzę o budownictwie energooszczędnym napotykają na kolejne problemy.

 

  • dodatkowe koszty poniesione na oszczędność energii nie mogą sprawiać, że budynki stają się zbyt drogie dla nabywcy
  • lepsze uszczelnienie budynków nie może powodować zwiększonej wilgotności  w ich wnętrzu
  • lepsze uszczelnienie domów nie może powodować obniżenia jakości powietrza w  ich wnętrzu ani pogorszenia warunków zdrowotnych
  • nowe, energooszczędne sposoby budowania nie mogą powodować problemów konstrukcyjnych

Firma PerfectWoodHouse jako autoryzowany wykonawca drewnianych domów Steico wychodzi temu na przeciw. Budowa domu drewnianego w technologii Steico jest tania, szybka i trwała. Drewno ma zdolność do regulacji wilgotności, więc używając naturalnych produktów Steico eliminujemy problemy z nadmierną wilgocią w budynkach.  Szczelność powietrzną uzyskujemy poprzez nowoczesne aktywne membrany. Materiały izolacyjne STEICO z włókna drzewnego potrafią zatrzymać ciepło a wielofunkcyjność pozwala im zwiększyć komfort mieszkania - poprawić samopoczucie oraz zatroszczyć się o zdrowie mieszkańców. 

perfect wood house - producent domów prefabrykowanych: domy prefabrykowane z gwarancją, oszczędne domy, tanie w utrzymaniu domy jednorodzinne