Ekologia

W ostatnich czasach jesteśmy świadkami silnej przemiany poglądów i nastawienia do korzystania ze środowiska naturalnego. Dawniej środowisko naturalne traktowano jako niewyczerpane źródło surowców i nośników energii oraz składowisko odpadów o nieograniczonej pojemności. Podejście to doprowadziło do zachwiania naturalnej równowagi w ekosystemie ziemi. Spalenie jednostki masy nośnika energii powoduje bowiem nie tylko wytworzenie określonej ilości ciepła zużytego następnie w działalności człowieka, lecz również wytworzenie odpadów w postaci popiołów i dymów, emitowanych następnie do atmosfery. Spośród składników dymu najniebezpieczniejszym dla środowiska jest dwutlenek węgla (CO2), z którym związany jest tzw. efekt cieplarniany. Jeśli więc mamy oszczędność na ogrzewaniu, tym samym wydalamy mniej dwutlenku węgla do atmosfery!

Jeżeli jesteś przeciwny degradacji otaczającego nas środowiska to ten dział jest dla Ciebie.  Firma HOMIQ, specjalizująca się w inteligentnych instalacjach domowych, zwraca uwagę na fakt, że ich urządzenia są produkowane w zgodzie z naturą. Już na etapie projektowania, urządzenia są poddawane wnikliwej kontroli :

- nie posiadają zbędnych układów
- wszystkie użyte komponenty są jak najbardziej zminiaturyzowane
- ze względów na indywidualne realizacje nie produkujemy opakowań do urządzeń
- wszystkie procesy są optymalizowane pod kątem jak najmniejszego odpadu produkcyjnego
- każde urządzenie jest testowane pod względem poboru energii

Wszystkie urządzenia są wytworzone z komponentów spełniających normę RoHS (RESTRICTION of HAZARDOUS SUBSTANCES). Gwarantuje to, że produkty są pozbawione niebezpiecznych pierwiastków zgodnie z dyrektywami UE.

Ponad 90% dokumentacji jest w formie elektronicznej.

Dostawcy są monitorowani pod względem przestrzegania przez nich norm i zasad dbania o środowisko. Zakupy planowane są pod względem nabycia opakowań zbiorczych co pozwala na ograniczenie ilości opakowań, które trafiają do firmy. W funkcjonalności naszych urządzeń również położony został spory nacisk na “zielony”:

- urządzenia pobierają śladowe ilości energii
- system jest gotowy do współdziałania z wszelkimi licznikami dlatego daje możliwość pełnej kontroli nad zużywanymi surowcami (woda, prąd, gaz, energia cieplna)
- system automatycznie dostosowuje temperaturę do obecności mieszkańców

perfect wood house - producent domów prefabrykowanych: domy prefabrykowane z gwarancją, oszczędne domy, tanie w utrzymaniu domy jednorodzinne